صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول امور مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

دوره آموزش سامانه های مامایی برگزار شد

مسئول امور مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد:کارگاه یکروزه آموزش سامانه های هیسترکتومی و مرگ مادر متعلق به وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در معاونت درمان برگزارشد.

 

به گزارش خبرنگار وبدا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،افسانه ترابی نیا،اظهار داشت: در راستای اجرای برنامه پیشگیری از عوارض شدید بارداری و زایمان و همچنین جهت بررسی و تلاش در جهت رفع نواقص مشاهده شده در فرایندهای مراقبتی مادرباردار سامانه هیسترکتومی(خارج شدن رحم) راه اندازی شده است.این سامانه به بررسی علل و عوامل مؤثر بر انجام هیسترکتومی های انجام شده در تمامی مراکز درمانی کشور می پردازد.

 

وی افزود:جهت ریشه یابی علل و ارتقای کیفی ارائه خدمات مامایی در کمیته های دانشگاهی مرگ و میر مادر بررسی می گردد و سپس اطلاعات و نتایج حاصله در سامانه مرگ مادر وزارت بهداشت ثبت می شود.

 

این کارگاه آموزشی در روز یکشنبه 24 شهریورماه 98 توسط امور مامایی معاونت درمان برای کاربران سامانه ها در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی در سالن اجتماعات آفتاب این معاونت برگزار شد.این دوره آموزشی توسط افسانه ترابی نیا مسئول امورمامایی معاونت درمان ارائه گردید.

 


١٠:٤٠ - چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٩٠٤٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج