صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول کمیته های بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

اهداف راهبردی کمیته اخلاق بالینی دانشگاه تبیین شد

مسئول کمیته های بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول اعلام کرد:در دومین جلسه کمیته دانشگاهی اخلاق بالینی در معاونت درمان،اهداف راهبردی این کمیته تبیین شد.

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،معصومه رحیمی پور،در خصوص اهداف تشکیل کمیته اخلاق بالینی اظهار داشت:بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تشکیل کمیته اخلاق بالینی با هدف توجه به اصول و ارزش های انسانی - اسلامی در ارائه خدمات سلامت و نیز پاسداشت کرامت انسانی و حقوق بیماران راه اندازی شده است.

رحیمی پور ادامه داد:برنامه ریزی و نظارت بر رعایت استانداردهای اخلاق حرفه ای و کمک به حل چالش های اخلاقی در محیط های بالینی و بیمارستان های دانشگاه از مأموریتهای این کمیته محسوب می شود.

وی مهمترین مصوبات این کمیته را تشریح کرد و گفت:در گام نخست ضرورت رعایت اخلاق بالینی و حفظ ارتباط بیمار و پزشک به دلیل عدم تقارن اطلاعاتی بیمار و پزشک و در گام بعدی تدوین شاخص و معیارهایی برای ارزیابی و پایش اخلاق بالینی و همچنین توجه به اصل رضایت آگاهانه بیمار به عنوان یک اصل قانونی و اخلاقی و نیز بستر سازی جهت کاهش میزان مواجهه کارکنان با مشکلات قانونی و بالینی به تصویب رسید.

وی گفت:اهتمام ویژه و تعهد مدیران،مسئولین و پزشکان در نهادینه سازی اخلاق پزشکی در سطوح مدیریتی و رهبری مجموعه های تابعه و همچنین آموزش و توانمندسازی کلیه کارکنان بالینی و غیر بالینی شامل دانشجویان و اساتید هیئت علمی مورد تأکید قرار گرفت.

وی در خاتمه بیان داشت:این کمیته در سه سطح بیمارستانی،دانشگاهی و ملی تشکیل شده است.گزارش عملکرد دوره ای کمیته دانشگاهی به دبیرخانه کمیته ملی در معاونت درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی ارسال می گردد.

دومین کمیته اخلاق پزشکی در روز سه شنبه پنجم شهریورماه 98 با حضور مدیردرمان،رؤسای ادارات تعالی بالینی و اداره نظارت معاونت درمان،معاون غذا و دارو،رئیس اداره حقوقی دانشگاه،رئیس مرکز فوریت های پزشکی،مدیرعامل مجمع خیرین سلامت،رئیس سازمان نظام پزشکی دزفول و همچنین رؤسا،مسئولین بهبود کیفیت و سوپروایز اخلاق بالینی بیمارستانهای دانشگاه در دفتر معاون درمان برگزار گردید.


١١:٠٦ - پنج شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٩٠١٨    /    تعداد نمایش : ٣١٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج