صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر اجرایی طرح ملی بسیج کنترل فشارخون معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

کلینیک های فشارخون در بیمارستان های دانشگاه راه اندازی شد

دبیر اجرایی طرح ملی بسیج کنترل فشارخون معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد:کلینیک فشارخون در بیمارستان های بزرگ دزفول(دکتر گنجویان) و نظام مافی شوش راه اندازی گردید.

 

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،محمد افضل زاده،اظهار داشت: اقدامات عملی در خصوص راه اندازی درمانگاه های فشارخون در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی دزفول همزمان با اجرای طرح ملی بسیج کنترل فشارخون می باشد که از روز جمعه 17 خردادماه سال جاری شروع و در روز شنبه 15 تیرماه 98 در کلیه مراکز مجری طرح به پایان رسیده است.

 

دکتر افضل زاده در خصوص اهداف اجرای طرح گفت:غربالگری، تشخیص و بررسی علل احتمالی و درمان فشارخون برای افراد بالای 30 سال مدنظر می باشد.

 

وی افزود: تاکنون کلینیک فشارخون در بیمارستان های بزرگ دزفول(دکتر گنجویان) و نظام مافی شوش راه اندازی شده است و کلینیک بیمارستان کارون گتوند در حال راه اندازی می باشد.

 

دبیر اجرایی طرح ملی بسیج کنترل فشارخون معاونت درمان در خصوص اقدامات انجام شده در این مراکز توضیح داد:انجام خدمات تخصصی و فوق تخصصی فشارخون،ثبت بیماران در سامانه وزارت بهداشت جهت تشکیل پرونده پزشکی،ارائه آموزش های فردی و عمومی به بیماران سرپایی و بستری بخش ها در جهت خود مراقبتی و پیشگیری از عوارض فشارخون و چگونگی اصلاح سبک زندگی و رعایت رژیم غذایی توسط پزشک عمومی و کارشناس پرستاری انجام می شود.

 


١٢:٣٩ - يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٨٩٤٠    /    تعداد نمایش : ٤٢٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج