صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

رئيس اداره اقتصاد درمان،استاندارد و فناوری سلامت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

سمینار آموزشی سامانه آواب برگزار شد

رئيس اداره اقتصاد درمان،استاندارد و فناوری سلامت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد:سمینار آموزشی سامانه آواب (سامانه آمار و اطلاعات بیمارستان) در معاونت درمان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،نجمه علیخانی،اظهار داشت: سامانه آواب (سامانه آمار و اطلاعات بیمارستان) به عنوان مرجع رسمی آمار بیمارستانی در داخل و خارج از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محسوب می شود. اهمیت اطلاعات سامانه آواب در سیاستگذاریهای کلان و طرحهای وزارت بهداشت در سطح بندی خدمات، سیستم ارجاع، تخصیص منابع، تأثیرات بسزائی ایفاء می کند.

در ادامه فریبا پورکرم كارشناس آمار و مديريت اطلاعات سلامت بعنوان مدرس این سمینار در خصوص اهمیت این سامانه آماری بیان داشت: به روز بودن و وارد کردن اطلاعات عملکرد بیمارستانها در مهلت زمانی 2 هفته بعد از پایان ماه، نظارت بر تکمیل و پایش صحت اطلاعات تکمیل شده توسط بیمارستانها، اهمیت صحت اطلاعات ثبت شده در سامانه آواب در تخصیص منابع و عدالت در توزیع منابع و همچنین لزوم ثبت به موقع اطلاعات در سامانه از مهمترین مباحث مطرح شده در این سمینار می باشد.

وی در خصوص ارتقای این نرم افزار افزود:در این سامانه امکان گزارش گیری با سیستم داشبورد توسط مدیران از اطلاعات سامانه آواب فراهم شده است.

در بخش پایانی کارگاه آموزشی در خصوص برنامه عملیاتی گروه و نیز پایشهای عملکردی سه ماهه توضیحاتی ارائه گردید و همچنین به سئوالات و نظرات مدعوین پاسخ داده شد و نظرات کاربردی آنها جهت بررسی بیشتر گردآوری شد.


این سمینار آموزشی توسط اداره اقتصاد درمان،استاندارد و فناوری سلامت معاونت درمان و با حضور مسئولین سامانه آواب و کارکنان واحد آمار و مدارک پزشکی بیمارستانهای دولتی و غیر دولتی در روز یکشنبه 15 مهرماه در سالن اجتماعات آفتاب این معاونت برگزار گردید.
١٠:١٦ - دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٧٨١٣    /    تعداد نمایش : ٢٤٤


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج