صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست اداره نظارت بر اعتباربخشی و صدور پروانه ها معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

اولین جلسه وقایع ناخواسته تهدید کننده حیات برگزار شد

 

سرپرست اداره نظارت بر اعتبار بخشی و صدور پروانه ها معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: برای اولین بار جلسه وقایع ناخواسته تهدید کننده حیات در معاونت درمان برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،محمودرضا نورآبادی، در خصوص هدف از برگزاری این جلسه اظهار داشت: این جلسه جهت صیانت از حقوق بیماران و گیرندگان خدمت در بیمارستان ها، افزایش ایمنی بیمار و همچنین به منظور تسهیل در امر رصد و ثبت موارد 28 گانه خطاءهای پزشكی Never Event (مواردی كه هرگز در مراكز درمانی نباید اتفاق بیافتد) برگزار شده است.

 

در ادامه مریم نعمانی کارشناس وقایع ناخواسته تهدید کننده حیات معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول شیوه نامه نظارتی و فرم 28 گانه خطاءهای پزشکی (وقایع مرتبط با اعمال جراحی،مراقبت از بیمار،مدیریت مراقبتی بیمار،محیط درمانی و...) را تشریح کرد و بر اجرای صحیح و به موقع فرآیند اطلاع رسانی وقایع ناخواسته (کمتر از 6ساعت) به اداره نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان تأکید نمود. 

 

این جلسه در روز یکشنبه هشتم مهرماه سال جاری در سالن اجتماعات آفتاب معاونت درمان با حضور معاون درمان،رؤسای اداره پرستاری،مسئول امور مامایی و کارشناسان وقایع ناخواسته تهدید کننده حیات بیمارستانها و مراکز جراحی محدود دزفول برگزار شد. 


٠٨:٣٦ - شنبه ٢١ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٧٧٦١    /    تعداد نمایش : ٣٤٢


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج