صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول اداره تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

دوره آموزشی آشنائی با دستگاه ونتیلاتور برگزار شد

مسئول اداره تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد:دوره آموزشی کاربردی و نگهداری دستگاه ونتیلاتور در بیمارستان بزرگ دزفول (دکتر گنجویان) برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،سارا حکیم زاده،اهداف برگزاری این دوره را برشمرد و اظهار داشت: این دوره آموزشی با هدف آموزش اصول نگهداری عمومی دستگاه ونتیلاتور برای کلیه پرستاران و پزشکان بخش های اتاق عمل،ICU و CCU و سایر بخش های درمانی که با این دستگاه حیاتی سروکار دارند برگزار شده است.

مهندس حکیم زاده افزود:از دیگر اهداف برگزاری این دوره آموزشی، کنترل و افزایش دقت، حساسیت و تسلط کادر درمان در هنگام کار با دستگاه ونتیلاتور و همچنین ارتقای کیفیت آگاهی در نحوی نگهداری و کنترل کیفی دستگاه ونتیلاتور در بخش های ویژه بیمارستانی می باشد.

در ادامه مسئول اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی دزفول به بررسی مدهای کاری دستگاه به منظور کمک به تهویه تنفسی بیماران جهت تسلط پرسنل درمانی بر مدهای کاری تخصصی با این دستگاه و بررسی تفاوت های مدهای مورد استفاده در نوزادان در مقایسه با بزرگسالان هنگام استفاده از ونتیلاتور پرداخت.

این دوره آموزشی با همکاری معاونت توسعه منابع و نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی دزفول و اداره تجهیزات پزشکی معاونت درمان در روز پنجشنبه 11 مردادماه سال جاری در سالن اجتماعات ولایت بیمارستان بزرگ دزفول (دکتر گنجویان) برگزار گردید.

 

مدرس این دوره مهندس مسلم بگل، کارشناس ارشد مهندسی پزشکی با گرایش بیوالکتریک و استاد دانشگاه های علوم پزشکی و آزاد دزفول بوده است.

 


٠٧:٣٣ - شنبه ٣ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٧٥٤٠    /    تعداد نمایش : ٣٧١


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج