صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول واحد آموزش معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

برای اولین بار آموزش تله مدیسن برگزار شد

مسئول واحد آموزش معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: برای اولین بار سمینار آموزشی تله مدیسن (فناوری تبادل اطلاعات میان پزشک و بیمار) در دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،لیدا نادران طحان، اظهار داشت:تکنولوژی تله مدیسن جهت استفاده از فناوری های پزشکی و ارتباطی جهت تبادل اطلاعات مثل صدا و یا تصویر بین پزشک و بیمار می باشد.در بسیاری از موارد که نیاز به تشخیص فوری می باشد و فرصت تصمیم گیری اندک است به پزشک کمک می کند تا اطلاعات تشخیصی بیمار را دریافت و به درمان فوری اقدام نماید.

در ادامه دکتر منصور ترابی نیا، مدرس و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی دزفول به راههای استفاده از تله مدیسن پرداخت و اظهار داشت: تله مدیسن معمولاً به صورتهای مشاوره، آموزش، دسترسی به اطلاعات بیمار و آموزش بهداشت از راه دور صورت می گیرد.

این پزشک متخصص اعصاب و روان در ادامه فیلم برخی از خدمات ارائه شده توسط این فناوری را در مورد درمان بیمارانش از راه دور به نمایش گذاشت.و همچنین مهندس محمدمسعود ایزدپناه نماینده شرکت ITET به معرفی تجهیزات مورد نیاز در خصوص ارائه خدمات تله مدیسن اشاره کرد.

در پایان دکتر مهرداد کلانتریان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول تأکید کرد:ایجاد زیر ساخت مناسب و برنامه ریزی برای انتخاب واحدهای مورد نظر بر اساس استانداردها از اهداف اجرای این برنامه می باشد و لازم است با هم اندیشی معاونان دانشگاه و مسئولین فناوری اطلاعات جهت اجرای این تکنولوژی اقدامات زیرساختی و نرم افزاری را مهیا نمایند.

این سمینار آموزشی با میزبانی واحد آموزش معاونت درمان و با حضور معاونان درمان و آموزش و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی دزفول،مدیران بیمارستانهای بزرگ دزفول (دکترگنجویان)، نظام مافی شوش و آیت الله نبوی دزفول در روز دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 97 در سالن اجتماعات آفتاب معاونت درمان برگزار گردید.

 


 


٠٨:٠٩ - يکشنبه ٦ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٧٧    /    تعداد نمایش : ٤٤٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج