صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون درمان و رئیس اجرایی طرحهای 247 و 724 دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

دزفول در اجرای طرح 724 و 247 در کشور پیشرو می باشد

 

معاون درمان و رئیس اجرایی طرحهای 247 و 724دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: دانشگاه علوم پزشکی دزفول در اجرای طرح 724 و 247 در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور پیشرو بوده و از ابتدای اجرای طرح تاکنون خدمات مناسبی به مردم ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،مهرداد کلانتریان،در جمع مسئولین و نمایندگان ادارات شهرستان دزفول اظهار داشت: طرح 724(خدمت رسانی7روز هفته بصورت 24 ساعته) مربوط به سکته حاد مغزی و طرح 247 (خدمت رسانی24 ساعته در مدت 7 روز هفته) مربوط به سکته حاد قلبی از برنامه های راهبردی و از اهداف وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد و بیمارستان بزرگ دزفول (دکتر گنجویان) بعنوان مجری طرح، آماده پذیرش بیماران مشکوک به عوارض سکته های مغزی و قلبی می باشد.

در ادامه دکتر کاظمی متخصص مغز و اعصاب، علائم و نشانه های اولیه سکته مغزی را برشمرد و اهمیت مراجعه سریع و به موقع بیمار به بیمارستان و همچنین اثربخشی و درمان مؤثر با داروی جدید آلتپلاز تأکید کرد و با پخش فیلم آموزشی،نحوی شکل گیری سکته مغزی را نشان داد و گفت: در صورتی که داروی ضد لخته به موقع و در همان ساعات اولیه به بیمار تزریق شود در درمان یا کاهش عوارض بیمار مؤثر خواهد بود.

همچنین دکتر محمدکاظم ماهر(اینترونشنیست قلب، فوق تخصص قلب) در خصوص نحوه بروز سکته حاد قلبی، چگونگی ارائه خدمات و درمان فوری و مؤثر و همچنین علتهای زمینه ای و راههای پیشگیری از آن را توضیح داد و با پخش فیلم آموزشی عمل آنژیوپلاستی و نحوه باز نمودن عروق قلبی مسدود شده را نمایش داد.

در پایان لیدا  نادران طحان دبیر اجرایی 247 و 724 عنوان کرد: سکته مغزی دومین علت مرگ و اولین علت ناتوانی در ایران گزارش شده است، با مراجعه به موقع و در کمتر از 4 ساعت از ایجاد عوارض ناشی از سکته می توان پیشگیری کرد.

در پایان برنامه آموزشی توزیع دو نوع پوستر با عناوین علائم و نشانه های سکته مغزی جهت اطلاع رسانی عمومی و افزایش سطح آگاهی مردم در اختیار ادارات و زیر مجموعه آنها قرار گرفت.

برنامه آموزش سکته های حاد قلبی و مغزی با درمان های مؤثر و جدید با همت دبیر اجرایی 247 و 724 دانشگاه علوم پزشکی دزفول برای رؤسای ادارات شهرستان دزفول و با حضور ریاست و معاونان درمان، غذا و دارو و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در روز دوشنبه هفتم اسفندماه 96 در سالن اجتماعات آفتاب معاونت درمان برگزار شد.

 ٠٨:٢٨ - يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٥٨    /    تعداد نمایش : ٣٠٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج