صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

کارشناس سلامت نوزادان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

از بخشهای نوزادان و NICU بیمارستانهای دانشگاه بازدید شد

 

کارشناس سلامت نوزادان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: هیئت مدرسین کشوری مراقبت تکاملی یگانه نوزاد (نیدکپ) از بخشهای نوزادان و NICU بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی دزفول بازدید نمودند.

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،مریم نعمانی،در حاشیه بازدید میدانی از بیمارستانهای دزفول و شوش از قول دکتر کیوان میرنیا اظهار داشت: خوشبختانه در این بیمارستانها مراقبتهای تکاملی با رویکرد خانواده محوری، مراقبت آغوشی مادران و گاهاً پدران از نوزادان و کنترل نور و صدا که انجام این اقدامات در ایجاد آرامش و تسریع در روند بهبودی  بسیار مؤثر خواهد بود به خوبی انجام می گیرد.

در ادامه عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بیان کرد :کادر پزشکی و پرستاری شاغل در این بخش ها نسبت به بسیاری از مناطق درمانی در سایر نقاط کشور با علم نیدکپ آشنایی بیشتری دارند و در راستای اجرای آموزشهای پیشرفته تر مراقبت تکاملی از جمله شناخت رفتارهای نوزاد که منجر به اقدامات درمانی مناسب خواهد شد تأکید می شود.

در پایان پزشک فوق تخصص نوزادان گفت :حضور مادران در کنار نوزادان و انجام مراقبت آغوشی (KMC) از نکات قابل توجه می باشد و جا دارد از مسئولین بیمارستان در خصوص فراهم نمودن چنین امکاناتی تقدیر تشکر نمود.ولی چالشهای فرهنگی در منطقه می طلبد تا در خصوص آموزش والدین کلاسهای آموزشی برگزار گردد.

بازدید میدانی با حضور دکتر کیوان میرنیا فوق تخصص نوزادان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و زهرا گودرزی کارشناس ارشد پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی تهران از بخشهای نوزادان وNICU  بیمارستانهای بزرگ دزفول (دکترگنجویان) و نظام مافی شوش در روز جمعه چهارم اسفندماه 96 صورت گرفت.در این بازدید مریم نعمانی کارشناس سلامت نوزادان معاونت درمان و مسئولین بیمارستانها ایشان را همراهی نمودند.

 ١٣:٢٨ - شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٥٥    /    تعداد نمایش : ٣٤٩


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج