صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول واحد آموزش معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

کارگاه 2 روزه مراقبت تکاملی یگانه نوزاد برگزار شد

 

مسئول واحد آموزش معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: کارگاه 2 روزه مراقبت تکاملی یگانه نوزاد (نیدکپNIDCAP) با احتساب امتیاز آموزشی در بیمارستان بزرگ دزفول (دکتر گنجویان) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،لیدا نادران طحان،اظهار داشت:پرسنل باید در مراقبت تکاملی یگانه نوزاد یا همان نیدکپ شرایط محیطی، معادل شرایط جنینی برای نوزاد فراهم کنند و به منظور حفظ آرامش نوزاد محرک هایی مثل نور و صدا را حذف نمایند و همچنین باید به این امر واقف باشند که نوزاد نارس بیقرار است و توجه به علائم و بررسی علائم می تواند به ایجاد آرامش نوزاد کمک کند.

وی تأکید کرد:رفتار هر نوزاد منحصر به فرد است و باید متناسب با رفتار نوزاد عمل کرد.

در پایان روز اول کارگاه، تمرین عملی در بخشهای NICU1 و  NICU2به صورت KMC مراقبت آغوشی مادر و نوزاد و تشخیص رفتارهای نوزاد در زمینه مراقبت نیدکپ انجام شد و همچنین کنترل درد و تنفس نوزاد نیز مورد بررسی قرار گرفت.

این کارگاه آموزشی با هدف توانمندسازی پزشکان متخصص اطفال و پرسنل بخشهای نوزادان وNICU  بیمارستانهای بزرگ دزفول (دکترگنجویان)، آیت الله نبوی دزفول و نظام مافی شوش در زمینه مراقبت های تکاملی با رویکرد خانواده محوری با همکاری واحدهای آموزش و سلامت نوزادان معاونت درمان، مرکز آموزش مداوم و بیمارستان بزرگ دزفول (دکترگنجویان) در روزهای شنبه و یکشنبه،5 و 6 اسفندماه 96 در سالن جلسات دکتر هدایت بیمارستان بزرگ دزفول (دکترگنجویان) برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی، دکتر کیوان میرنیا فوق تخصص نوزادان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر عباس احمدی دبیر علمی برنامه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی دزفول و زهرا گودرزی مدرس کشوری نوزادان حضور داشتند.

 ١٠:٥٢ - شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٥٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٣


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج