صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

كارشناس آمار و مديريت اطلاعات سلامت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

سيستم اطلاعات بیمارستانی باید استانداردها را رعایت کند

 

كارشناس آمار و مديريت اطلاعات سلامت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول اعلام کرد:وجود یک سيستم اطلاعات بیمارستانی استاندارد،كارآمد و مبتنی بر نیازهای حوزه سلامت یکی از نیازهای اصلی هر بیمارستان است.

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،فریبا پورکرم،در حاشیه ششمین همایش توسعه سیستم های اطلاعات بیمارستانی در اهواز اظهار داشت:رويكرد این همایش توسعه سیستم های اطلاعات بیمارستانی به عنوان یکی از ابزارهای ارتقاء مدیریت اطلاعات سلامت در حوزه درمان است. استفاده از سیستم های اطلاعات بیمارستانی در ایران قدمتی نزدیک به سه ده دارد. در یک دهه گذشته نیز همزمان با رشد فناوری اطلاعات استفاده از این سیستم ها در بیمارستان های ایران رشد چشمگیری داشته است.

وی گفت:در سال های اخیر اجرای طرح تحول نظام سلامت و توسعه پروژه سپاس نیازمند دریافت آمار و اطلاعات صحیح سلامت در سطح بیمارستان، دانشگاه و وزارت بهداشت می باشد و این امر باعث توجه هر چه بیشتر به سیستم های اطلاعات بیمارستانی شده است.

وی در پایان افزود: این همایش با همکاری دفتر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گروه فناوری اطلاعات سلامت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار گردید و متناسب با نیازهای های مدیریت اطلاعات سلامت در بخش درمان، 13 محور برای همایش امسال انتخاب شده است.

ششمین همایش ملی ارتقاء مدیریت اطلاعات سلامت با رویکرد توسعه سیستم‌های اطلاعات بیمارستانی، ‏پیشرفت‌ها و فرصت‌ها، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، دوم و سوم اسفندماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار گردید.خانمها پورکرم و خورشیدی بعنوان نمایندگان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول در این همایش حضور داشتند.

 ٢٣:١١ - سه شنبه ٨ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٤٣    /    تعداد نمایش : ٥٤٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج