صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول واحد آموزش معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول :

مواردی که پسران نوجوان دزفولی را تهدید می کند

 

مسئول واحد آموزش معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: موتورسواری و شنا در رودخانه دز از مهمترین تهدیدات پسران نوجوان دزفولی می باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان،لیدا نادران طحان،در جمع دانش آموزان یکی از دبیرستانهای پسرانه دزفول اظهار داشت:مواردی همچون بهداشت فردی، تغذیه صحیح و مناسب، ورزش، خواب و استراحت کافی و بخصوص رعایت نکات ایمنی در این سنین مهمترین مسائلی است که باید به آن توجه داشت.  

 نادران طحان، موتورسواری در سنین نوجوانی را بسیار خطرناک و غیرقاونی دانست و تأکید کرد: از شما دانش آموزان عزیز می خواهم بدون اجازه پدر و مادر و قبل از رسیدن به سن قانونی و قبل از دریافت گواهینامه اقدام به موتورسواری ننمائید چراکه در دزفول آمارها نشان می دهد بیشترین تصادفات مربوط به راکبان موتورسیکلت در سنین غیرقاونی و بدون استفاده از کلاه ایمنی می باشد.

مسئول واحد آموزش معاونت درمان اضافه کرد: یکی دیگر از مسائلی که در شهر ما بخصوص در فصل گرم سال قربانی های فراوانی از جوانان و نوجوانان دزفولی و دیگر هموطنان می گیرد عدم توجه به نکات ایمنی در هنگام شنا می باشد.سعی کنید در کنار افراد بزگتر خود با جلیقه های نجات اقدام به شنا نمائید و اگر از استخرهای استاندارد استفاده شود بهتر است.

در پایان در خصوص تقویت اعتماد به نفس در نوجوانان پرداخت و گفت : شما نوجوانان عزیز باید اعتماد به نفس در خود را تقویت کنید تا بتوان به هر کار نادرست و ناپسند کلمه « نه » را به زبان آورد.

در هفته کودک، 16 مهرماه تا 22 مهرماه،توصیه ها و نکات بهداشتی در جمع دانش آموزان و آموزگاران دبیرستان غیرانتفاعی پسرانه شریعت دزفول در روز دوشنبه 24 مهرماه سال جاری ارائه گردید.

 ١٠:٥٦ - سه شنبه ٢ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٦٤٠٣    /    تعداد نمایش : ٢٨٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج